عوارض بوتاکس چیست ؟

عوارض بوتاکس چیست ؟ 400 400 دکتر امید شعبانی
تزریق بوتاکس

کلنیک تزریق بوتاکس پرنسس

از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقتی است، بیشتر افراد با گذشت زمان می‌توانند آن را دوباره تکرار کنند. با این حال، تحقیقات در مورد اثربخشی و ایمنی طولانی مدت آن محدود است. در حالت کلی، برخی منابع گزارش کرده‌اند که تزریق مکرر بوتاکس با دوز بالا و توسط افراد بی‌تجربه، ممکن است عوارض جانبی را 10 یا 11 سال پس از تزریق بروز دهد.

عوارض اصلی این روش جوانسازی شامل سردرد، درد و علایم مشابه با سرما خوردگی می‌شود. در موارد نادر، افتادگی ابرو یا پلک ممکن است مشاهده شود. یکی از موارد مهمی که باید پیش از تزریق بوتاکس توسط پزشک بررسی شود، احتمال افتادگی پلک است که در ۵ درصد از افراد دیده می‌شود. اگر تزریق به دست پزشک متخصص و باتجربه صورت بگیرد، عارضه‌ای بسیار نادر خواهد بود. عوارضی که ذکر کردیم نادر اند و به مرور زمان برطرف می‌شوند .

تزریق بوتاکس برخلاف تصور برخی از مردم، اختصاصی به زنان ندارد و همه افراد چه مرد و چه زن می‌توانند برای رفع چین و چروک پوست خود از بوتاکس استفاده کنند.

در کل تزریق بوتاکس عوارض بسیار کمی دارد و بیشتر این عوارض ممکن است به دلیل ناآشنایی شخص تزریق کننده بوتاکس و تزریق این ماده توسط افراد غیر متخصص ایجاد شود. لذا اولین و مهمترین توصیه ما به شما انجام تزریق  در کلینیک های معتبر پوست و مو و مطب پزشک متخصص می باشد.

عوارض بوتاکس ، پیر شدن پوست و چین و چروک صورت امری کاملا طبیعی می باش که برای همه ما در سنین بالا پیش می آید. راه های مختلفی برای پوشاندن این چین و چروک ها وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب کنید.

از روش های غیر تهاجمی تا روش های کاملا تهاجمی برای از بین بردن چروک های صورت استفاده می شود. روش های غیر تهاجمی همان کرم ها و سرم های ضد چروک هستند و روش های تهاجمی عمل های زیبایی است که بر روی پوست انجام می شود .

تولید محتوا گروه هلدینگ تجارت 20